سیاسی-اجتماعی

وبلاگ خبری دانشجویان دانشکده علوم سیاسی دانشگاه کرج

تورم باز هم در رفت!

+ نوشته شده در  91/06/28ساعت 9  توسط محمد  | 

کاریکاتور:حمایت شدید آمریکا از مواضع امارات در قبال جزایر ایرانی

کاریکاتور:حمایت شدید آمریکا از مواضع امارات در قبال جزایر ایرانی
بی بی سی: «ایالات متحده به شدت از ابتکار عمل امارات متحده عربی برای مذاکره مستقیم با ایران بر سر جزایر سه گانه یا ارجاع این مناقشه به محاکم یا مجامع بین المللی حمایت کرده است.»

 سایت بی بی سی(BBC)، روز پنجشنبه 8 تیر(June 28) نوشت: «ایالات متحده به شدت از ابتکار عمل امارات متحده عربی برای مذاکره مستقیم با ایران بر سر جزایر سه گانه یا ارجاع این مناقشه به محاکم یا مجامع بین المللی حمایت کرده است.»
این سایت ادامه داد: «در پی دیدار باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا با محمد بن زائد آل نهیان، ولیعهد امارات متحده عربی در واشنگتن، دو کشور چهارشنبه با صدور بیانیه مشترکی خواهان پیدا شدن راه حلی مسالمت آمیز برای مناقشه بر سر مالکیت جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک شدند. وزارت امور خارجه آمریکا پیش از این از موضع امارات متحده عربی برای مذاکره با ایران بر سر جزایر حمایت کرده بود.»

بی بی سی افزود: «امارات متحده عربی مدعی حاکمیت بر جزایر سه گانه است ولی ایران آن را بخش جدایی ناپذیر خاک خود می داند. امارات متحده عربی در سال 1971 تشکیل شد، در حالی که ایران از دیرباز این جزایر را در حاکمیت خود دانسته است. پس از خروج نیروهای نظامی بریتانیا از بخش های مهمی از خلیج فارس در اوائل دهه 70 میلادی، بر اساس توافق صورت گرفته با ایران، این جزایز در حاکمیت این کشور قرار گرفتند. امارات متحده عربی توافق میان ایران و بریتانیا در سال 1971 که به استقلال بحرین نیز منجر شد را قبول ندارد. این اختلاف سال هاست بر روابط دو کشور سایه انداخته و دیگر کشورهای عربی خلیج فارس هم از امارات عربی متحده در این مناقشه حمایت کرده اند.»

+ نوشته شده در  91/04/08ساعت 17  توسط محمد  | 

کاریکاتور: جدال حسنی نامبارک با مرگ


+ نوشته شده در  91/03/25ساعت 16  توسط محمد  | 

کاریکاتور:نماینده پارلمان عراق: منافقین تمامی قوانین عراق را زیر پا گذاشتند

با توجه به اعترافات مریم سنجابی؛
کاریکاتور:نماینده پارلمان عراق: منافقین تمامی قوانین عراق را زیر پا گذاشتند
یکی از رهبران فهرست العراقیه شب گذشته با اشاره به اعترافات خطرناک اعضای جدا شده گروهک تروریستی منافقین اعلام کرد که این گروهک تمامی قوانین عراق را زیر پا گذاشته اند.

 خبرگزاری عراقی "براثا" (burathanews) سه شنبه 26 اردیبهشت (May 15) گزارش داد: «"جمال الکربولی" یکی از رهبران فهرست العراقیه شب گذشته با اشاره به اعترافات خطرناک اعضای جدا شده گروهک تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) اعلام کرد که اعضای این گروهک تمامی قوانین عراق را زیر پا گذاشته اند.»
وی در ادامه با اشاره به اظهارات "مریم سنجابی" از اعضای جدا شده منافقین مبنی بر اینکه این گروهک تروریستی از سوی عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی مورد حمایت مالی قرار می گرفت گفت: «این اعترافات میزان خطرناک بودن حضور این گروهک تروریستی در عراق را مشخص می کند.»
گفتنی است مریم سنجابی اخیرا ابعاد تازه ای از جنایات گروهک تروریستی منافقین را فاش کرده است. وی اعتراف کرده است که این گروهک از عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی کمک مالی دریافت می کرده است و حامی رژیم صدام در کشتار ملت عراق بوده است. 320/7
 


+ نوشته شده در  91/02/26ساعت 20  توسط محمد  | 

کاریکاتور:جزایر 3گانه ایران

+ نوشته شده در  91/02/14ساعت 13  توسط محمد  | 

کاریکاتور:شام 40 هزار دلاری اوباما برای حامیان مالی اش!

کاریکاتور:شام 40 هزار دلاری اوباما برای حامیان مالی اش!
بلومبرگ: «اوباما در میهمانی خصوصی خود، 40 نفر از سیاستمداران حامی خود را به صرف شام دعوت کرد. هر یک از این 40 سیاستمدار، به فعالیت های تبلیغاتی اوباما حدود 40 هزار دلار کمک کردند.»
روزنامه بلومبرگ، روز شنبه 9 اردیبهشت(April 28) نوشت: «باراک اوباما، روز پنجشنبه برای حامیان مالی خود میهمانی ترتیب داد که افرادی همچون بیل کلینتون در آن حضور داشتند. اوباما در میهمانی خصوصی خود، 40 نفر از سیاستمداران حامی خود را به صرف شام دعوت کرد. هر یک از این 40 سیاستمدار، به فعالیت های تبلیغاتی اوباما حدود 40 هزار دلار کمک کردند.»
این روزنامه ادامه داد: «در این میهمانی که 500 پیشخدمت، وظیفه پذیرایی از میهمانان را در آن برعهده داشتند، حدود 500 نفر از افراد عادی نیز شرکت کرده اند. هر یک از این افراد، 1000 دلار به فعالیت های انتخاباتی اوباما کمک کردند.»

+ نوشته شده در  91/02/09ساعت 14  توسط محمد  | 

کاریکاتور:حمایت از تولید ملی در برابر کالای خارجی

+ نوشته شده در  91/01/14ساعت 12  توسط محمد  | 

کاریکاتور؛رئیس صندوق بین المللی پول: افزایش قیمت نفت تهدیدی برای ثبات جهان است

همزمان با تحریم ها علیه ایران؛
رئیس صندوق بین المللی پول: افزایش قیمت نفت تهدیدی برای ثبات جهان است
کارشناسان نفتی افزایش ناگهانی در قیمت نفت را تهدیدی برای ثبات اقتصاد جهانی دانسته‌اند.

 سایت بی بی سی فارسی 21 مارس(دوم فروردین) نوشت: «وعده عربستان برای افزایش تولید نفت جهت مقابله با روند افزایش قیمت، باعث رفع نگرانی معامله‌گران در باره کمبود احتمالی عرضه این کالا نشده است.»
با این همه، با آغاز معاملات در بازارهای نفتی در صبح چهارشنبه (21 مارس) بهای نفت خام برنت دریای شمال با 31 سنت افزایش به 124.43 دلار برای هر بشکه رسید. نفت خام سبک در بورس نیویورک نیز با 79 سنت افزایش به بهای 106.57 معامله شد.
دلیل افزایش قیمت نفت، ناآرامی‌های خاورمیانه و شمال آفریقا و تحریم‌های وضع شده علیه ایران به خاطر برنامه هسته‌ای این کشور عنوان شده است.
قیمت نفت در سال 2012 پانزده درصد افزایش یافته و اگرچه قیمت نفت در مقطع فعلی هنوز به زمان اوج خود در سال 2008 یعنی 147 دلار نرسیده اما این افزایش قیمت ها در سطحی بوده که مایه نگرانی تحلیلگران و سیاستگذاران شده است.
کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول روز سه شنبه گفت: «افزایش ناگهانی در قیمت نفت، تهدیدی برای ثبات اقتصاد جهانی است.»
بسیاری از کشورها نگران آن هستند که با افزایش قیمت نفت، هزینه داد و ستد، تولید محصول و حمل و نقل آن در جهان افزایش یابد.
روز سه شنبه، علی نعیمی، وزیر نفت عربستان با هدف مقابله با نگرانی در زمینه افزایش سریع قیمت نفت گفت که کشورش در صورتی که وضعیت بازار ایجاب کند، تولید نفت خود را افزایش خواهد داد.

+ نوشته شده در  91/01/04ساعت 12  توسط محمد  | 

کاریکاتور:آغاز سفرهای نوروزی آقازاده ها

هر یک از افراد خانواده برنامه خاصی را برای خود در نظر گرفته است که علاوه بر برادر و خواهر کوچکتر که به آلمان سفر کرده و از آن جا قرار است برای سر زدن به برادر بزرگ تر عازم انگلیس شوند، بخش دیگری از خانواده تعطیلات را در امارات می گذرانند . . .
اخیرا روزنامه اعتماد در ویژه نامه نوروزی خود گفت و گو با یکی از آقازاده های معروف نظام را در دستور کار قرار داده است . این روزنامه اصلاح طلب که در ماه های اخیر تلاش زیادی را برای پروژه احیای پدر این فرد انجام داده است در گفت و گوی نوروزی خود تلاش می کند از زبان این آقازاده پشت پرده های پدرش را بیان کند .فارغ از مطالبی که اعتماد از زبان وی منتشر کرده، چند نکته مهم در خصوص این فرد قابل تامل است .

به گزارش خبرنگار ما وی که پس از استقرار برادر آقازاده اش در لندن در جایگاه نماینده رئیس هیئت امناء در دانشگاه آزاد نقش آفرین بوده در حالیکه یک طبقه از ساختمان مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع را به امور مربوط به خود اختصاص داده بعضاً موارد مربوط به دانشگاه آزاد را نیز از دور کنترل می کند. البته وی بسیار خوشحال است که برادرش قصد بازگشت به کشور را ندارد چرا که او می تواند به راحتی بر صندلی برادرش تکیه بزند.

از

از سوی دیگر از مهارت های اصلی نامبرده فعالیت در راه اندازی آژانس های مسافرتی است که محمل مناسبی برای تردد وی و خانواده اش به خارج از کشور و مراودات وی می باشد. آژانس های مسافرتی ایرشیا و ایرآسیا از جمله این آژانس های مسافرتی آقازاده هستند . همچنین اخیراً با خبر شدیم که وی برای تعطیلات به همراه خانواده خود به کشور آلمان سفر کرده است که از جمله نکات قابل تامل در این سفر همراهی یکی از خواهران وی است که محکومیتش در دادگاه تجدید نظر قطعی شده است اما معلوم نیست چگونه توانسته به این کشور اروپایی سفر کند؟

البته به غیر از این خواهر و برادر ظاهرا خانواده وی نیز که شاید بتوان آن ها را معروف ترین آقازاده های ایران دانست برای تعطیلات نوروز خود برنامه ریزی های گسترده ای انجام داده اند و هر یک از افراد خانواده برنامه خاصی را برای خود در نظر گرفته است که علاوه بر برادر و خواهر کوچکتر که به آلمان سفر کرده و از آن جا قرار است برای سر زدن به برادر بزرگ تر عازم انگلیس شوند، بخش دیگری از خانواده تعطیلات را در امارات می گذرانند و سپس به مکه مکرمه مشرف می شوند . بخشی از خانواده هم ترجیح داده اند تعطیلات باستانی نوروز را در شمال کشور سپری کنند .

گفتنی است داستان سفرهای خارج از کشور آقازاده ها در سال های اخیر به یک اپیدمی تبدیل شده است و برخی از این افراد که خود را تافته ای جدا بافته از سایر مردم می دانند ترجیح می دهند روزهای تعطیل خود را در لوکس ترین هتل های خارجی و با بازدید از گران ترین مکان های توریستی دنیا سر کنند .

+ نوشته شده در  90/12/28ساعت 20  توسط محمد  | 

کاریکاتور: تعطیلی ۲۸ اسفند!

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: ما مدارس را در روز 28 اسفند تعطیل نمی‌کنیم، اما اگر دانش‌آموزان بخواهند همراه خانواده خود به مسافرت بروند، مشکلی نداریم.

 

+ نوشته شده در  90/12/20ساعت 20  توسط محمد  | 

کاریکاتور: تعطیلی ۲۸ اسفند!

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: ما مدارس را در روز 28 اسفند تعطیل نمی‌کنیم، اما اگر دانش‌آموزان بخواهند همراه خانواده خود به مسافرت بروند، مشکلی نداریم.

 

+ نوشته شده در  90/12/20ساعت 20  توسط محمد  | 

کاریکاتور:رویترز؛ ذکاوت ایرانی ها تحریم ها را بی اثر کرده است

خبرگزاری رویترز: « ایرانی ها راه بازار را بلدند و می توانند در این راه از همه ما باهوش تر باشند.»
ایران
//

 


خبرگزاری رویترز در گزارش تحلیلی در مورد تحریم های نفتی غرب علیه ایران، به بیان روش های جایگزین برای فروش نفت این کشور پرداخت و ضمن بی اثر توصیف کردن تحریم های نفتی غرب،ذکاوت ایرانیان را در بازار جهانی،دلیلی برای بی تاثیر بودن تحریم ها خواند.
رویترز در گزارش تحلیلی ‌ روزسه شنبه خودبه قلم 'پگ مکی'نوشت: درحالی که واشنگتن و هم پیمانانش درصدد تحت فشار گذاشتن ایران برای متوقف کردن فعالیت های هسته ایش هستند،ایران راه های جدیدی برای فروش نفت خود یافته است که از جمله آن می توان به معاملات ویژه با هند و چین و معامله پایاپای نفت با طلا و غلات اشاره کرد.
این خبرگزاری به نقل از منابعی که نامی از آنان برده نشده است نوشت که واشنگتن، لندن و بروکسل برای مانع تراشی برسر راه ایران، تمام تلاش خود را می کنند اما ایران کارکشته این بازار است و راه های خود را برای فروش نفت در بازار بین المللی پیدا کرده است. یکی از این منابع که مدیر یک شرکت بزرگ نفتی است،گفت: «ایرانی ها راه بازار را بلدند و می توانند در این راه از همه ما باهوش تر باشند.» یک منبع ایرانی نیز گفت: «سال 1995 آمریکا برای تحت فشار گذاشتن ایران،از واردات 600 هزار بشکه در روز نفت این کشور خودداری کرد،سه ماه برای ما طول کشید تا مشتری های دیگری برای نفتی که به آمریکا می فروختیم پیدا کنیم اما در پایان مشتری های خود را پیدا کردیم. در آن زمان نفت بشکه ای 18 دلار بود اما اینک 120 دلار است.»
17 سال بعد، پس از این که آمریکا و اروپا انتقال نفت از ایران و انتقال پول نفت به ایران را با مشکل مواجه کردند، ایران با آزمون سخت تری رو به رو است و هدفش حفظ کردن روند فروش 2.3 میلیون بشکه نفت در روز است.
لئونید فدون یک سهامدار عمده شرکت 'لاک اویل' روسیه که 10 سال پیش به خاطر تحریم های آمریکا، ایران را ترک کرده بود، گفت که تصور این موضوع که می توان از رسیدن نفت ایران به بازارهای جهانی جلوگیری کرد، بسیار سخت است.
وی گفت: «تحریم های نفتی در مورد کشوری (مانند ایران) که خریداران متفاوتی برای نفت خود دارد، تاثیر گذار نخواهند بود. برای مثال اگر چین به این تحریم ها نپیوندد،تحریم ها اثر گذار نخواهند بود. وی افزود: دور نگه داشتن نفت ایران از بازار، می تواند مشکل کمبود منابع را با خود به میان بیاورد، به خصوص در آمریکا که بهای انرژی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری یک مسئله بزرگ به شمار می آید.» واشنگتن با بستن یکی از راه های فروش نفت ایران،که بانک اسلامی نور در امارات بود و بخش عمده مبادلات ارزی مربوط به صادرات نفت ایران را انجام می داد، مشکلاتی برای ایران به وجود آورد اما هنوز بانک های کوچک اروپایی و روسی وجود دارند که با آمریکا رابطه نداشته و برای معاملات پولی ایران علاقه نشان می دهند.
ایران نیز به نوبه خود برای فرار از تاثیر تحریم ها که انتقال دلار و یورو را دشوار کرده اند، به ارزهای دیگری مانند ین و روپیه روی آورده و گهگاهی از معامله پایاپای بهره می برد.درحال حاضر شاهد این نوع معاملات غیرمعمول ایران با روسیه و هند هستیم.ایران برای مصارف روزانه جمعیت 77 میلیونی خود، مقادیر عظیمی گندم به این کشورها سفارش می دهد.
یک منبع آگاه دیگر گفت:بانک های روسی برای انجام معاملات نفتی ایران با روبل (واحد پول روسیه) و واحد پول کشور اندونزی آماده اند. در حالی که دایره تحریم های غرب به کشورهای تحت نفوذش محدود است، تحریم های نفتی مشکلات بسیار کمی برای کشوری مانند چین که خریدار عمده نفت ایران است به وجود خواهند آورد چرا که این کشور توانایی مالی، حمل و نقل و بیمه مستقل خود را برای واردات نفت از ایران دارد.
‌مدیر یک شرکت بزرگ نفتی دیگر نیز به رویترز گفت: ما اخباری در دست داریم که ایران یک تخفیف 20 دلار برای هر بشکه ارائه کرده است. آیا واقعا گمان می کنید چین یک چنین معامله ای را از دست می دهد؟‌
چین هم در این بین با فروش گازوئیل به ایران،این کشور را برای گریز از تحریم ها کمک می کند.
یک منبع اگاه به رویترز گفت: «درحالی که برخی نفتکش های هندی به منظور نگه داشتن روابط خود با اروپا،برای لنگر انداختن در سواحل ایران مرددند ، ابر تانکرهای ایران مانند هرمز ، هرسین و دماوند نفت این کشور را در سواحل غربی هند، که دومین خریدار عمده نفت ایران است، تحویل دادند.»
هند پرداخت بهای نفت ایران را از طریق بانک هالک ترکیه انجام می دهد و این بانک پیش تر گفته بود که معاملات نفتی ایران را تا جایی که با قوانین بین المللی هماهنگ باشند انجام خواهد داد. همچنین قرار شده است هند 45 درصد پرداخت های خود را با روپیه صورت دهد.ایران همچنین در روش های جایگزین فروش نفت خود، به کشورهای ضعیف آسیا تسهیلاتی ارایه می دهد که از جمله آن فروش 80 هزار بشکه نفت در روز به پاکستان، با تسهیلات سه ماهه برای پرداخت بهای آن است. مقامات پاکستانی نیز از درخواست ایران برای خرید یک میلیون تن گندم از این کشور در یک معامله پایاپای خبر دادند.
یک منبع آگاه گفت که مذاکراتی بین ایران و آفریقای جنوبی صورت گرفته است مبنی بر این که امکان دارد ایران مازاد نفت خود را در بندر 'سالدانها'ی این کشور نگهداری کند. پیش تر در سال 1995 این مذاکرات صورت گرفته بودند که به دلیل نگرانی های زیست محیطی ناشی از حضور بی رویه تانکرهای نفتی در این منطقه متوقف شده بودند.
یکی از روش هایی که ایران در پیش گرفته است، قطعه قطعه کردن نفت و حمل آن با قایق های کوچکتر است که در چنین اقدامی، یکی از ابرتانکرهای ایران به نام 'دلوار' هفته پیش در یکی از جزایر اندونزی در نزدیکی سنگاپور پهلو گرفت و عملیات انتقال کشتی به کشتی را انجام داد.
کارشناسان صنعت نفت می گویند: «از روش های دیگری که می توان برای فروش نفت پیش گرفت،مخلوط کردن نفت ایران با نفت های دیگر و تغییر دادن برچسب بشکه هاست که امکان وقوع آن در بسیاری از نقاط جهان وجود دارد.»
+ نوشته شده در  90/12/20ساعت 11  توسط محمد  | 

کاریکاتور/ تجدید فراش!

 

+ نوشته شده در  90/12/16ساعت 19  توسط محمد  | 

کاریکاتور:منافقین جایگزین نیروهای آمریکایی در عراق می شوند

منافقین جایگزین نیروهای آمریکایی در عراق می شوند
بی بی سی: اردوگاه جدیدی که برای اسکان این افراد در نظر گرفته شده، یک پایگاه سابق تفنگداران ارتش آمریکا است که امکان اسکان بیش از ۵۰۰۰ نفر را دارد. این پایگاه اکنون با صرف هزینه قابل توجهی برای اسکان ساکنان اردوگاه اشرف آماده شده است.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، سایت صدای آمریکا در 16 فوریه(27 بهمن) نوشت: «"بان کی مون"، دبیر کل سازمان ملل متحد، روز چهارشنبه از دولت عراق خواست تا روند انتقال ساکنان اردوگاه اشرف به اردوگاه جدید را آغاز کند.»
این سایت در ادامه با اشاره به بیانیه دفتر آقای بان می نویسد: «دبیر کل سازمان ملل متحد معتقد است که بدون تاخیر بیشتر، اکنون زمان روند جابه جایی فرا رسیده است.
اعضای سازمان مجاهدین خلق از ۲۵ سال پیش و در دوران جنگ ایران و عراق در اردوگاه اشرف ساکن شده اند. این اردوگاه در ۶۵ کیلومتری شمال بغداد قرار دارد.»
نویسنده این گزارش بدون اشاره به حق مسلم عراق برای خروج کسانی که چند سال پیش علنا در قتل عام مردم عراق شرکت داشتند نوشت: «دولت عراق که مخالف حضور اعضای سازمان مجاهدین خلق در اردوگاه اشرف است، پیشتر تا پایان سال ۲۰۱۱ فرصت داده بود تا اعضای این سازمان اردوگاه اشرف را ترک کنند. به دنبال مذاکرات سازمان ملل متحد با دولت عراق، توافقنامه ای امضا شد که بر اساس آن مهلت برای خروج مجاهدین خلق از عراق تمدید شد و قرار شد تا اعضای این سازمان به اردوگاه "لیبرتی" در نزدیکی بغداد منتقل شوند.»
این سایت می نویسد: «در بیانیه دفتر دبیر کل سازمان ملل متحد همچنین آمده است آقای بان کی مون از دولت عراق و ساکنان اردوگاه اشرف می خواهد به شیوه مسالمت آمیز برای تکمیل این روند به همکاری ادامه دهند.»
نویسنده با اتکا به سخنان بان کی مون ادامه می دهد: «در بیانیه دفتر آقای بان کی مون تصریح شده است که کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد تایید کرده است که زیرساخت ها و امکانات در اردوگاه جدید با استانداردهای بین المللی و انسان دوستانه مطابق است.»
سایت رسمی وزارت خارجه آمریکا نوشت: «به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، سازمان مجاهدین خلق تاکنون به درخواست دبیر کل سازمان ملل متحد در روز چهارشنبه واکنشی نشان نداده است.»

این سایت بدون اشاره به اینکه این گروهک مورد نفرت مردم و دولت عراق است و می بایست خاک این کشور را ترک کنند ادامه می دهد: «به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، شاهین قبادی، از سخنگویان شورای ملی مقاومت ایران، شرایط در اردوگاه آزادی را به زندان تشبیه کرده است. وی گفته است ساکنان اردوگاه اشرف مجاز به انتقال وسایل شخصی و خودروهای خود نیستند(!) و در اردوگاه جدید اجازه خروج از کمپ را نخواهند داشت(!)»
در همین رابطه سایت بی بی سی فارسی نوشت: «مارتین کوبلر نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در عراق هم با انتشار مقاله اى در روزنامه نیویورک تایمز این موضع سازمان ملل را با جزئیات تشریح کرده است. در این مقاله، آقای کوبلر در تشریح مراحل انتقال اعضای سازمان مجاهدین خلق از اردوگاه اشرف می گوید، در گام نخست، از ساکنان اردوگاه خواسته می شود که به طور داوطلبانه به یک محل موقت در نزدیکی فرودگاه بغداد منتقل شوند. در این محل، این افراد توسط کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد مصاحبه خواهند شد تا شرایط آنها برای پناهندگی در کشوری به جز عراق بررسی شود.»
بی بی سی در پایان آورد: «مارتین کوبلر می افزاید: اردوگاه جدیدی که برای اسکان این افراد در نظر گرفته شده، یک پایگاه سابق تفنگداران ارتش آمریکا است که امکان اسکان بیش از ۵۰۰۰ نفر را دارد. این پایگاه اکنون با صرف هزینه قابل توجهی برای اسکان ساکنان اردوگاه اشرف آماده شده است.»

+ نوشته شده در  90/11/28ساعت 13  توسط محمد  | 

کاریکاتور:تحریم های جدید غرب علیه جمهوری اسلامی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟


آمریکا، تشدید تحریم ها علیه ایران را از سال ها پیش کلید زده است، اما دور جدید تحریم ها در بخش اقتصاد نفت و انرژی و سرمایه گذاری در این حوزه استراتژیک، با تصویب قطعنامه چهارم تحریم علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد و پس از آن، به ویژه در تحریم های یکجانبه اخیر کاخ سفید از پاییز گذشته تشدید شده است.
آمریکا برغم هشدارها در محافل رسانه ای و در سطح نخبگان سیاسی کشورهای غربی در خصوص تاثیرات منفی تحریم ها در این بخش، وارد این عرصه شده است، اما این لزوما "به معنای ضرورت ورود کشورهای دیگر به حوزه تحریم های یک یا چند جانبه علیه ایران نیست
در بررسی میزان اثربخشی تحریم های غرب علیه ایران بویژه در حوزه انرژی باید دو زمینه تاثیرگذار؛ یعنی 'واقعیت ها و شواهد موجود در سرپیچی از تحریم ها' و 'عوامل بازدارنده در تحریم نفت و گاز ایران' را مورد توجه قرار داد.
با وجود فشارهای شدید آمریکا، فعالیت در زمینه نفت و گاز در ایران همچنان ادامه دارد و با توجه به وجود زمینه ها و تمایل شرکت های بزرگ نفتی برای سرمایه گذاری در صنعت نفت و گاز ایران، رقیبان آسیایی از جمله چین و مالزی وارد بازارهای انرژی ایران شده و در عمل، جای اروپایی ها و غرب را پر کرده اند.
قطع نظر از مسئله رقابت در تجارت و بازارهای بزرگ جهانی که بعنوان یکی از مهمترین مولفه ها ی بازدارنده در موضوع تحریم عمل می کند، علت اصلی خودداری کشورها و شرکت های بزرگ فعال در حوزه انرژی با تحریم ایران، تاثیر راهبردی انرژی (نفت و گاز) در شریان حیات اقتصادی جهان است.
ایران با دارا بودن ذخایر نفتی قابل استحصال به میزان بیش از 141 میلیارد بشکه همچنان بر مقام دومین کشور دارنده ذخایر نفتی دنیا تکیه زده است و تولید روزانه 4/3 میلیون بشکه نفت خام را در سبد نفتی اوپک بر عهده دارد.
همچنین ایران از نظر میزان ذخایر گازی ثبت شده با داشن بیش از 29 تریلیون متر مکعب گاز در مقام دوم جهان پس از روسیه قرار گرفته است که چشم پوشی از آن هرگز امکان پذیر نخواهد بود.
حال به نظر شما خوانندگان گرامی تحریم های اخیر غرب علیه جمهوری اسلامی چه سرانجامی خواهد داشت؟
1ـ بیشتر به خود زنی شبیه است.
2ـ این تحریم ها موثر و کارساز است.
3ـ یک تجاوز آشکار است.
4- ...

+ نوشته شده در  90/11/20ساعت 14  توسط محمد  | 

کاریکاتور:آمریکا: حمله به ایران حاکمان تهران را تقویت می کند

پیگیری سیاست چماق و هویج از جانب صدای آمریکا؛
آمریکا: حمله به ایران حاکمان تهران را تقویت می کند/ رژیم صهیونیستی: حمله می کنیم
«آمریکا در راس کشورهای غربی با استناد به این استدلال از اسرائیل خواسته است از یک اقدام نظامی علیه ایران خودداری کند. با این حال، واشنگتن اساساً بر این باور است که استدلال کشورهای غربی تاثیر کمی بر تصمیم گیری اسرائیل خواهد داشت.»

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، سایت صدای آمریکا در 4 فوریه (15بهمن) حمله احتمالی رژیم صهیونیستی به ایران را بررسی کرده و نوشت: «متحدان اصلی اسرائیل در غرب شدیداً از آن کشور خواسته اند، از حمله یک جانبه به تاسیسات هسته ای ایران خودداری کند. استدلال کشورهای غربی این است که حمله نظامی به ایران، نهایتاً موجب تقویت، و نه تضعیف حاکمان تهران خواهد شد.»
سایت صدای آمریکا با اشاره به بی تاثیر بودن نصیحت غربی ها بر دولتمردان رژیم صهیونیستی نوشت: «آمریکا در راس کشورهای غربی با استناد به این استدلال از اسرائیل خواسته است از یک اقدام نظامی علیه ایران خودداری کند. با این حال، واشنگتن اساساً بر این باور است که استدلال کشورهای غربی تاثیر کمی بر تصمیم گیری اسرائیل خواهد داشت.»
این سایت بدون اشاره به ارائه حتی یک مدرک مبنی بر نظامی بودن فعالیت های هسته ایران دوباره اتهامات تکراری را ذکر کرده و ادامه داد: «رژیم ایران می گوید دولت یهودیان، اسرائیل را نابود خواهد کرد و غرب، تهران را متهم به تلاش برای تولید بمب اتمی می کند. اسرائیل نگران است که ایران به سرعت به مرحله ای برسد که دیگر یک حمله نظامی محدود قادر به جلوگیری تهران از تولید بمب اتمی نگردد.»(!)
سایت رسمی وزارت خارجه آمریکا با تکرار تهدید حمله رژیم غاصب صهیونیستی به ایران اسلامی نوشت: «ایهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل روز پنجشنبه گفت در صورتی که تحریم های اقتصادی از برنامه های هسته ای نظامی ایران جلوگیری نکند کشورهای جهان بیش از همیشه آماده بررسی حمله نظامی به ایران خواهند بود.»
این سایت با اشاره به سخنان وزیر دفاع آمریکا در ادامه می نویسد: «در همین حال "لئون پانتا"، وزیر دفاع آمریکا مطلب نوشته شده در مورد اعتقاد او به امکان حمله نظامی اسرائیل به ایران در فصل بهار را انکار نمی کند.»
سایت صدای آمریکا در این باره نوشت: «یک گزارشگر روزنامه "واشنگتن پست" در مقاله ای مدعی شد، وزیر دفاع آمریکا معتقد است که حمله نظامی اسرائیل به ایران «به احتمال زیاد» در بهار آینده انجام خواهد شد.»
گفتنی است آمریکا سعی می کند اینگونه القاء کند که اگر ایران دست از غنی سازی اورانیوم برندارد زنجیر رژیم صهیونیستی را باز خواهد کرد و این رژیم را به جان ایران خواهد انداخت.
این روش تازه اعمال سیاست چماق و هویج غرب علیه ایران است که در تمام رسانه های غربی پیگیری می شود.
رژیم صهیونیستی سال ها با تبلیغات گسترده رسانه ای ارتشش را شکست ناپذیر معرفی می کرد اما جهانیان دیدند که این ارتش شکست ناپذیر تاب و توان مقابله با یک گروه پاتیزانی را هم ندارد چه رسد به ارتش و سپاه جمهوری اسلامی.

در پایان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری باید به گردانندگان این سایت و صاحبان رسانه غرب بار دیگر این مطلب را متذکر شویم که: "هم آمریکا بداند، هم دست‌نشاندگانش بدانند، هم سگ نگهبانش رژیم صهیونیستى در این منطقه بداند؛ پاسخ ملت ایران به هرگونه تعرضى، هرگونه تجاوزى، بلکه هر گونه تهدیدى، پاسخى خواهد بود که از درون، آن‌ها را از هم خواهد پاشید و متلاشى خواهد کرد."

+ نوشته شده در  90/11/16ساعت 18  توسط محمد  | 

کاریکاتور:با حمله موضعی نمی توان از تسلیح اتمی ایران جلوگیری کرد

وزیر دفاع اسرائیل مدعی شد؛
با حمله موضعی نمی توان از تسلیح اتمی ایران جلوگیری کرد
تاکنون چند دور تحریم بین المللی علیه ایران از سوی سازمان ملل، اتحادیه اروپا و آمریکا به منظور وادار کردن ایران به پذیرش قطعنامه های شورای امنیت اعمال شده است.

سایت بی بی سی فارسی 28 ژانویه (8 بهمن) نوشت: «ایهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل به جامعه جهانی هشدار داد که اگر به سرعت جلوی برنامه اتمی ایران را نگیرد، این برنامه به نقطه‌ای می رسد که دیگر با یک حمله نظامی "موضعی" [به مراکز اتمی] نمی‌توان جلوی دست یافتن ایران به سلاح هسته ای را گرفت.»
ایهود باراک روز جمعه در نشستی در جریان اجلاس داووس در سوئیس با اشاره به گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد برنامه اتمی ایران مدعی شد: «گمان نمی کنم این برنامه فقط مشکلی برای اسرائیل باشد. آقای آمانو (مدیرکل آژانس) برنامه اتمی ایران را مشکلی برای تمام دنیا توصیف کرده است.»
وزیر دفاع اسرائیل تحریم هایی را که در روزهای اخیر علیه ایران اعمال شده است موثرتر از گذشته دانست، اما گفت: «باید اقدامات بیشتری علیه بانک مرکزی ایران انجام و گام های بلندتری برای توقف تجارت نفت این کشور برداشته شود.»
ایهود باراک مدعی شد: «این تحریم ها باید طوری تشدید شود که بتوانیم به موقع متوجه شویم که آیا ایران حاضر به دست کشیدن از برنامه سلاح اتمی خود خواهد بود یا نه.»
آمریکا، اسرائیل و کشورهای غربی ایران را متهم می کنند که در صدد دست یافتن به توانایی تولید سلاح اتمی است.
شورای امنیت سازمان ملل متحد در چند قطعنامه از ایران خواسته است که تمام فعالیت های مرتبط با غنی سازی اورانیوم را متوقف کند، اما ایران از پذیرفتن این قطعنامه ها خودداری می کند و غنی سازی اورانیوم را حق قانونی خود می داند.
تا کنون چند دور تحریم بین المللی علیه ایران از سوی سازمان ملل، اتحادیه اروپا و آمریکا به منظور وادار کردن ایران به پذیرش قطعنامه های شورای امنیت اعمال شده است.
اما باراک مدعی است: «مقامات ایران مصمم هستند که از خواست جامعه جهانی پیروی نکنند و دنیا را فریب دهند.»
بی بی سی افزود: به گفته او دنیا متوجه این امر شده است و رهبران دنیای آزاد مصمم هستند که جلوی اتمی شدن ایران را بگیرند.
او گفت: «عقیده دارم که گزارش سه ماه پیش آژانس به دقت ماهیت نظامی مقاصد ایران را نشان داده است.»
یوکیو آمانو، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی هم که در اجلاس داووس شرکت دارد، گفت هیأتی از بازرسان این آژانس شنبه 8 بهمن وارد ایران می شوند.
او گفت: «انتظار دارم که ایران از طریق این هیأت عالی رتبه تمام چیزهایی را که لازم است بدانیم به ما اطلاع بدهد و مشکلات را حل کند.»

+ نوشته شده در  90/11/09ساعت 18  توسط محمد  | 

کاریکاتور:صدای آمریکا: اختلاف بین اصولگرایان و تحریم انتخابات از سوی اصلاح طلبان

جنگ روانی صدای آمریکا؛
کاریکاتور:صدای آمریکا: اختلاف بین اصولگرایان و تحریم انتخابات از سوی اصلاح طلبان

 شبکه دولتی صدای آمریکا در 11 ژانویه(21 دی) در گزارشی به انتخابات پیش روی ایران پرداخت. "پیام یزدیان" مجری برنامه عنوان داشت: «اصول گرایان بر سر فهرست مشترکی برای انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی به توافق نرسسیدند اصولگرایان نگرانند که در صورت عدم اتحاد این طیف حامیان محمود احمدی نژاد و نامزدهای مستقل شانس پیروزی در انتخابات را داشته باشند.»
در این رابطه گزارشی از "آرش سیگارچی" پخش گردید: «به انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، پنجاه روز مانده اما هنوز اصولگرایان برای ارایه فهرستی مشترک از نامزدها یشان به توافق نرسیده اند. "محمدرضا مهدوی کنی"، رییس مجلس خبرگان رهبری و دبیرکل جامعه روحانیت مبارز امروز خطاب به اصولگرایان گفته: "اگر وحدت نمی کنید، یکدیگر را تخریب نکنید." آنچه رییس مجلس خبرگان را به انتخابات ربط داده، تلاش او برای اتحاد اصولگرایان است. یک سوی طیف اصولگرایان، محافظه کاران سنتی و چهره هایی چون "حبیب الله عسگراولادی" ، "اسدالله بادامچیان" و "محمدرضا باهنر" هستند و سوی دیگر، طیفی جوان تر از اصولگرایان مانند "غلامحسین الهام"، "صادق محصولی"، و"کامران باقری لنکرانی" از اعضای پیشین دولت محمود احمدی نژاد قرار دارند. این دو گروه که به «جبهه متحد اصولگرایی» و «جبهه پایداری» معروف اند، هنوز بر سر یک فهرست مشترک توافق نکرده اند. روز شنبه ، نشریه "نه دی" فهرستی از نامزدهای مشترک این دو گروه را منتشر کرد که با واکنش طرف مقابل روبرو شد. جبهه پایداری به "آیت الله محمدتقی مصباح یزدی"، نزدیک است. اما حضور و دیدارهای او هم اختلافات را کاهش نداده است. با اینکه از مصباح یزدی به عنوان پدر معنوی جبهه پایداری نام برده می شود اما "غلامعلی حدادعادل "که به جبهه متحد اصولگرایی نزدیک است، دخالت آیت الله مصباح را در تصمیم گیری های جبهه پایداری رد کرده است. جبهه متحد اصولگرایی و جبهه پایداری، جریان انحرافی و برخی نمایندگان مستقل یا اصلاح طلب را رقیب خود می دانند. جریان انحرافی لقبی است که به اسفندیار رحیم مشایی و دیگر همکاران احمدی نژاد داده شده است. محمود احمدی نژاد و نزدیکان او تاکنون چند نشست با حامیان خود برگزار کرده اند تا بتوانند در انتخابات مجلس اکثریتی از آن خود داشته باشند بخصوص که دولت در یکسال اخیر با مجلس اختلاف زیادی داشته است. در هفته های گذشته، طیف اصلاح طلب در واکنش به انعطاف ناپذیری حکومت، قید شرکت در انتخابات را زد. با اعلام رد صلاحیت های اولیه توسط هیات های اجرایی، تاکنون مشخص شده تعدادی از فعالان سیاسی میانه رو و حتی اصولگرا نیز رد صلاحیت شده اند که در میان آنها نام "علی مطهری" و چند نماینده دیگر بچشم می خورد.
گفتنی است اختلاف بین اصولگرایان وادعای تحریم انتخابات از سوی اصلاح طلبان به خوراک رسانه ای شبکه های ماهواره ای تبدیل شده است.

+ نوشته شده در  90/10/22ساعت 13  توسط محمد  | 

کاریکاتور:مردم و جوانان ایران از حمله آمریکا به ایران حمایت می کنند!!!

ادعای مضحک شبکه سلطنت طلب؛
مردم و جوانان ایران از حمله آمریکا به ایران حمایت می کنند!!!
اگر جنگ علیه ایران صورت بگیرد نه تنها کسی از جوانان از کشور ایران حمایت نمی کند بلکه با روش های مختلف از آمریکا حمایت کرده و به او کمک می کنند.
 "پرویز قاضی سعید" مجری شبکه سلطنت طلب پارس 10 ژانویه(20 دی ماه) در برنامه "تفسیر سیاسی روز" به بررسی اوضاع داخلی ایران پرداخت و مدعی شد: «مردم ایران از ته دل فریاد می زنند خدایا یا مرگ یا جنگ.»
وی گفت: « اوضاع واحوال اقتصادی مردم ایران به جایی رسیده است که از ته دل فریاد می زنند خدایا یا مرگ یا جنگ با آمریکا برایمان زودتر اتفاق بیفتد. چرا که با توجه به و فشار هر روزه بر جوانان این اتظار می رود که اگر جنگ علیه ایران صورت بگیرد نه تنها کسی از جوانان از کشور ایران حمایت نمی کند بلکه با روش های مختلف از آمریکا حمایت کرده و به او کمک می کنند.»
او در ادامه با اشاره به دلایل عدم حمایت جوانان از جمهوری اسلامی اظهار داشت: «جمهوری اسلامی اساسا با چیز هایی که یک جوان با آن ها خوش است و می خواهد با آن ها تفریح نماید مخالف است.[!!!] خانه سینما را منحل می کند، اینترنت را می خواهد ملی کند و دیگر کارها که ماموران در خیابان ها به بهانه مبارزه با فساد انجام می دهند.»
 

+ نوشته شده در  90/10/21ساعت 11  توسط محمد  | 

کاریکاتور:تهدید ایران جدی است؛ تحریم ها باید بازبینی شود

عضو مرکز تحقیقات اقتصادی و سیاسی در آمریکا؛
تهدید ایران جدی است؛ تحریم ها باید بازبینی شود
یکی از اعضای مرکز تحقیقات اقتصادی و سیاسی در آمریکا، در مورد تهدید ایران مبنی بر بستن تنگه هرمز گفت: «این یک بازی جنگی نیست. تهدید ایران جدی است. مسأله تصویب تحریم های جدید علیه این کشور به دلیل برنامه اتمی اش باید مجدداً مورد بازبینی قرار گیرد.»

سایت روزآنلاین، روز دوشنبه 2 ژانویه(12 دی) نوشت: «بدون شک به چالش کشیدن اسراییل و ایالات متحده توسط حکومت محمود احمدی نژاد، پرتاب موشکی برای اولین بار در منطقه و تهدید بستن تنگه هرمز در آینده ای نزدیک، خطرات یک بحران قریب الوقوع را افزایش داده است. تحلیلگران بر این عقیده اند که پیامدهای این وضعیت برای کشورهای مختلف فاجعه بار خواهد بود. »
این سایت ادامه داد: «این درحالی است که یک سوم نفت جهان از تنگه هرمز می گذرد و این تنگه یکی از مهم ترین نقطه های استراتژیک در جهان محسوب می شود. تمامی کشورهای حوزه خلیج فارس برای انتقال نفت خود از این تنگه استفاده می کنند: ایران، عراق، عربستان سعودی، قطر، امارات متحده عربی و بحرین.»
روزآنلاین افزود: «جرج رایت، از بخش امور عمومی پنتاگون، اعلام کرده است که مشکل تنها ایالات متحده و اسراییل نیست. به گفته رایت، این بحران بر شهروندان عادی در تمامی کشورها تأثیر خواهد گذاشت، زیرا "اگر ایران این منطقه را ببندد، قیمت نفت می تواند در هر لحظه افزایش یابد و این به ضرر جیب مصرف کننده خواهد بود." رایت همچنین می گوید که قیمت سوخت اتومبیل نیز افزایش خواهد یافت و این نیز به صورت زنجیروار بر دیگر محصولات تأثیرگذار خواهد بود.»
این سایت در ادامه نوشت: «مارک وایس بروت، از مرکز تحقیقات اقتصادی و سیاسی، با رایت هم عقیده است. او می گوید: "این یک بازی جنگی نیست. تهدید ایران جدی است. مسأله تصویب تحریم های جدید علیه این کشور به دلیل برنامه اتمی اش باید مجدداً مورد بازبینی قرار گیرد."»
روزآنلاین در پایان نوشت: «در حال حاضر، ایران در این منطقه 23 زیردریایی و بیش از 100 گشت دریایی متخصص در نبردهای ساحلی را مستقر کرده است.»

 

 

+ نوشته شده در  90/10/13ساعت 14  توسط محمد  | 

کاریکاتور:فرمانده پیشین دفاع موشکی اسرائیل: توان مقابله با حملات موشکی ایران را نداریم

سایت صدای آمریکا خبر داد؛
فرمانده پیشین دفاع موشکی اسرائیل: توان مقابله با حملات موشکی ایران را نداریم
اخیرا از لبنان چند موشک به شمال اسرائیل، شلیک شد. از جنوب در نوار غزه نیز فلسطینی ها که توسط ایران حمایت می شوند به خاک اسرائیل، شلیک می کنند. حملاتی که نشان می دهد اسرائیل از شمال و جنوب آسیب پذیر است و می تواند در معرض تهدید قرار گیرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  90/10/11ساعت 21  توسط محمد  | 

کاریکاتور:بی بی سی در رابطه با برخورد راکت به کمپ اشرف ابراز تردید کرد

بی بی سی در رابطه با برخورد راکت به کمپ اشرف ابراز تردید کرد
«سازمان مجاهدین خلق به کسی اجازه نمی دهد حتی به به درخواست های مکرر ما (رسانه های بین المللی) برای بازدید از کمپ اشرف مخالفت کرده است.»

 

 چهارشنبه 28 دسامبر (7 دی) گزارش داد: یک مقام استان دیاله اعلام کرده است: «به اردوگاه اشرف (محل اقامت سازمان مجاهدین خلق) راکت پرتاب شده است.»
"ژیار گل" گزارشگر بی بی سی در عراق اضافه کرد: «شب گذشته گزارش شده یک راکت به ضلع جنوبی کمپ اشرف اصابت کرده، هنوز هیچ گونه عکس العملی از سوی مقامات دولت عراق ما نداشتیم.»
گزارشگر بی بی سی به نقل از یکی از افسران حفاظت کمپ، هرگونه اصابت راکت به کمپ را رد کرد و ابراز داشت: «از طریق یکی از افسرانی که در حفاظت از کمپ اشرف فعالیت دارد، به یکی از خبرنگاران بی بی سی گفته است: «دیشب اصلا صدای انفجاری شنیده نشده است.»
وی در ادامه گفت: «دیروز دولت عراق موافقت کرد ما با یک کاروان که از طرف نیروهای عراق اسکورت می شد، به کمپ اشرف رفتیم. کمپ اشرف یک مجموعه ای خیلی بزرگ است، یک شهری است که بین دیاله و کرکوک واقع شده است. ما که به آن جا رفتیم بسیاری از خانواده های (اعضای) کمپ اشرف آن جا بودند وقتی رسانه های برون مرزی را مشاهده کردند به طرف ما آمدند و با شعارهای "مرگ بر رجوی"، "ما می خواهیم بچه هامون را ببینیم"، "بچه های ما زندانی هستند" ما با آن ها صحبت کردیم.»
"ژیار گل" با اشاره به فضای سنگین امنیتی کمپ اشرف، توضیح داد: «سازمان مجاهدین به کسی اجازه نمی دهد حتی به به درخواست های مکرر ما (رسانه های بین المللی) برای بازدید از کمپ اشرف مخالفت کرده و به کسی اجازه نمی دهد با چشم خودش برود واقعیت را در کمپ را مشاهده کند و حتی اگرراکتی به آن جا اصابت کرده است، دقیقا به کجا بوده؟ چه نوع راکتی بوده؟ خیلی سخت است که بخواهی بگویی وضعیت داخل کمپ چگونه است؟»

 

+ نوشته شده در  90/10/08ساعت 15  توسط محمد  | 

کاریکاتور:تبلیغ اقدام عوام فریبانه آل خلیفه در رادیو فردا

تبلیغ اقدام عوام فریبانه آل خلیفه در رادیو فردا
پس از ماه ها جنایت آل سعود و آل خلیفه در بحرین و در حالی که رادیو فردا تاکنون هیچ خبری در مورد این جنایات منتشر نکرده بود، این رسانه وابسته به سیا اقدام به انتشار خبر اقدام عوام فریبانه آل خلیفه در آزاد کردن چند زندانی کرد.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  90/10/05ساعت 11  توسط محمد  | 

رجزخوانی سگ نگهبان آمریکا در منطقه

+ نوشته شده در  90/09/15ساعت 22  توسط محمد  | 

کاریکاتور:بحران یورو

Jiho - France - Euro crisis  - English - Euro

Deng Coy Miel - Singapore - Disabled Euro - English - Euro

+ نوشته شده در  90/09/13ساعت 14  توسط محمد  | 

کاریکاتور:جان مادرت برو

Frederick Deligne - Nice-Matin, France - Sarkozy and Merkel - English - europe, crisis, sarkozy, merkel, france, germany, budget, euro

+ نوشته شده در  90/09/10ساعت 15  توسط محمد  | 

کاریکاتور:پایان برلوسکونی

Luojie - China Daily, China - kick out - English - Berlusconi, resign,Italy,kick out,women,boots

Paresh Nath - The Khaleej Times, UAE - Berlusconi at bay COLOR - English - Italy, Prime Minister, Silvio Berlusconi,scandals, corruption,uplifted,lady,European debt, crisis, dustbin,resignation, eurozone

Joep Bertrams - The Netherlands - sinking ship - English - europe, debt crisis, italy, berlusconi


+ نوشته شده در  90/08/22ساعت 0  توسط محمد  | 

کاریکاتور:مشکلات اقتصادی ایتالیا

Jimmy Margulies - The Record of Hackensack, NJ - Italy economic problems - English - Italy, Greece, Eurozone, World economy, European debt crisis, European banks, European bailouts, Global economy

Petar Pismestrovic - Kleine Zeitung, Austria - Berlusconis Abbys - English - Berlusconi, Italy, EU, Crisis, Financial, Italia, Europe,

+ نوشته شده در  90/08/19ساعت 12  توسط محمد  | 

کاریکاتور:یونان سخت در بحران

Aislin - The Montreal Gazette - Greece - English - Greece, debt crisis, economy, Europe

Petar Pismestrovic - Kleine Zeitung, Austria - Greek Tragedy  - English - Giorgos Papandreou, Greece, EU, Europe, Crisis, Financial, Euro, USA, Merkel, Sarkozy

Peter Nicholson - The Australian, Sydney, Australia - Greece - English -


+ نوشته شده در  90/08/14ساعت 9  توسط محمد  | 

کاریکاتور:اقتصاد جهانی

RJ Matson - Roll Call - Global Economy-COLOR - English - Global Economy, Growth, G-20 Summit
+ نوشته شده در  90/08/14ساعت 9  توسط محمد  | 

مطالب قدیمی‌تر